Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

35 En İyi Ücretsiz Uygulama

e-Posta Yazdır PDF

Kelimelerinizi işleyin:

OpenOffice

OpenOffice kelime işlemci, hesap tabloları, sunumlar, grafikler, veritabanları ve daha fazlası için açık kaynaklı lider ofis yazılım paketidir. Birçok ortak dil ve eser tüm bilgisayarlarda kullanılabilir. Verilerinizi uluslararası bir açık standart biçimde yükler ve diğer ortak ofis yazılım paketlerinden Microsoft Word'ü ekleyerek dosyaları okur ve yazar.

AbiWord

AbiWord Microsoft Word ile benzeşen ücretsiz bir hafif kelime işlemci programı. Bu, sözcük işleme görevleri bir çok özelliği yönünden uygundur.

WordWeb

Tek tıklamalık İngilizce hazinedir ve hemen her programda kelime arayabileceğin Windows için bir sözlüktür. Offline çalışır fakat kelimeleri Wikipedia encyclopedia web referansı ile araştırabilir.

Resimlerinizi çevrimiçi işleyin ve düzeltin:

FastStone Image Viewer

Yalnızca bir görüntüleyici değil, resim tarayıcı, dönüştürücü ve iyi bir editördür. Arayüzü çok kolay kullanılır bulacaksınız.

IrfanView

IrfanView Windows 9x/ME/NT/2000/XP/2003/Vista için küçük, kompakt, çok hızlı ve yenilikçi grafik görüntüleyicisidir.

Google Picasa

Bilgisayarınızdaki tüm fotoğrafları düzenlemenize ve yerleştirmenize yardımcı olur ücretsiz yazılımdır. Fotoğraflarınızı birkaç basit tıklamayla ve e-posta, baskı ve web üzerinden başkalarıyla paylaşın, düzenleyin ve efekt ekleyin.

Bu nağmeleri yürütün:

Audacity

Audacity sesleri kaydedip düzenleyen ücretsiz, açık kaynak bir yazılımdır. Mac OS X, Microsoft Windows, GNU/Linux ve diğer işletim sistemlerinde kullanılabilir.

iTunes

Apple'a göre dünyanın en iyi dijital müzik kutusudur.

Winamp

Multimedya oynatıcısı birçok ses ve video formatını destekler.

Sevdiğiniz videoları izleyin:

Miro

Miro internet video kanalları için ücretsiz bir uygulamasıdır(video podcasts ve video rss olarak da bilinen). Miro kolay kullanılır tasarlanmıştır ve size şık bir tam ekran deneyimi sağlamaktadır.

VLC

Çeşitli ses ve video formatları (MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, mp3, ...) için DVD, VCD ve çeşitli akış protokolleri gibi yüksek derecede portatif, multimedya oynatıcısıdır.

Free FLV Converter

Bu ücretsiz yazılım tarayıcı açmadan YouTube ve dailymotion videolar aramada ve hatta dahili video oynatıcıları kullanarak videoları izleyebilmenize izin verir.

Free Video to iPhone Converter

Video dosyalarını Apple iPhone MP4 formatına çevirir. Bütün filmi veya bir parçasını seçerek dönüştürebilirsiniz (video kırpma).

iPod Video Converter

Free iPod Video Converter bütün popüler video formatlarını iPod videolarına dönüştürmek için kolay ve kusursuz yollar içerir.

Daha iyi gezinin:

FireFox

FireFox sekmeli tarama gibi yararlı özellikleri içerir, özelleştirilebilir arama şeridi, RSS okuyucu ve binlerce geliştirici tarafından geliştirilmiş büyük eklenti kütüphaneleri içerir.

Opera

Opera ilk kez favori sitelerinize yönlendirmek için çok geliştirilmiş Hızlı Erişim özelliği getirmiştir. Ayrıca Fraud koruma, anti-phishing algılama, gezintiyi güvenli ve sağlam yaptırır.

Web of Trust (WOT)

WOT ücretsiz ve CNET üzerinde 4.5/5.0 yıldız kullanıcı beğenisi ile kendini ispatlamış bir internet tarayıcısıdır. WOT ziyaret ettiğiniz web sitelerinizi virüs, spyware, spam, tarayıcı sömürüleri, güvenilmeyen online alışverişler ve online dolandırıcılık için test eder, güvensiz web siteleri engellemede yardımcı olur.

Sistemini koruyun:

AVG Anti-Virus Free Edition 8.0.1

AVG Anti-Virus Free 8,0 şimdi yeni kombine anti-virüs ve anti-spyware motoru yanı sıra yeni AVG Internet Security Araç Çubuğu dahil edilmiş bir güvenli arama bileşeni ile casus yazılımlara karşı koruma içermektedir. Bu program erişilen, talep edilen, listelenen dosyaları ve gelen giden e-postaları tarar. Vista için şanslısınız, Vista sürümü hazır.

Spyware Doctor Starter Edition

Spyware Doctor Starter Edition PC araçları arasında mükemmek bir seçenektir, korumanın ikincil hattı olarak. Bu programın ödül sahibi versiyonu, kolay kullanılır arayüzü ile milyonlarca insan tarafından bilgisayarlarını korumada kullanılmaktadır. Her hafta milyonlarca eklenti indirmesi bildirilmiştir. Ancak unutmayın, gerçek-zamanlı koruma bu versiyonla sunulmamaktadır ve bunun sonucu olarak bu uygulama iknicil tarama olarak önerilebilir.

Spyware Terminator

Hemen hemen tüm büyük anti-casus yazılım uygulamalarının geçen yıl ve daha fazlasındaki testinde kötü amaçlı yazılımlara, Trojanlara, key-loggerlara, anasayfa korsanlarına ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı güçlü gerçek zamanlı koruma sağladığı görülmektedir. Spyware Terminator bilinen ve bilinmeyen threatlere karşı güçlü aktif korumada çok iyi bir anti-casus yazılım uygulamasıdır.

Comodo Firewall Pro

Kusursuz ücretsiz güvenlik duvarı, Comodo Firewall korsanları yenerek ve yetkisiz programların internet erişimini kısıtlayarak sisteminizi korur. Bedava olması şaşırtıcı!

HiJackFree

Eğer deneyimli/ileri bir bilgisayar kullanıcı iseniz ve anti-kötü amaçlı yazılım kaynaklarını güçlendirmek için bir program arıyorsanız, HiJackFree size ilk bakışta çekici gelmektedir. Bu ücretsiz uygulama EMSI yazılımdan, büyük anti-kötü amaçlı yazılım programlarınıza eklemek için ek güçlü bir koruma katmanı sunuyor. Program algılamada ve Hijackers, Spyware, Adware, Trojans, Worms, diğer kötü amaçlı yazılımların kaldırılmasında detaylı sistem analiz aracı olarak yardım eder. Canlı koruma sağlamaz fakat onun yerine sisteminizi inceler, enfekte olduysa belirler, ve size kötü amaçlı yazılımı ortadan kaldırma izni verir.

Ad-Aware 2008

Ad-Aware 2008 bedava kullanılabilir en iyi ücretsiz spyware ve adware temizleyicisi olarak kalmaktadır. Bu çok bilinen Trojanlar, dialers, kötü amaçlı yazılımlar, tarayıcı korsanları ve izleme bileşenlerin temizlenmesinde oldukça iyi bir uygulamadır. Free versiyonun tek olumsuz yanı gerçek zamanlı korumanın dahil olmamasıdır.

ThreatFire 3

Program davranışını analiz etmekte, sıfır-gün tehditleri içeren kötü yazılımları engellemekte ThreatFire 3 öne çıkmaktadır. Ayrıca, ön savunma hattının bir parçasını oluşturan güvenlik uygulamalarından biridir. Kötü amaçlı yazılımları davranış analizine dayalı olarak engellenmesinde yüksek başarı oranına sahiptir.

Web of Trust (WOT)

WOT ücretsiz ve CNET üzerinde 4.5/5.0 yıldız kullanıcı beğenisi ile kendini ispatlamış bir internet tarayıcısıdır. WOT ziyaret ettiğiniz web sitelerinizi virüs, spyware, spam, tarayıcı sömürüleri, güvenilmeyen online alışverişler ve online dolandırıcılık için test eder, güvensiz web siteleri engellemede yardımcı olur.

SnoopFree Privacy Shield

SnoopFree Privacy Shield klavyenizi, ekranınızı ve açık pencerelerinizi kötü amaçlı yazılımlardan tüm koruyan güçlü bir uygulamadır. Testlerdeki klavye ve ekrana erişim isteğinde bulunmuş programların sayısı hayret verici!

Temasta olun:

Windows Live messenger

O zaten Messenger'da kullanılabilen her şeyi ile geliyor ve yeni bir başlangıçta favori işinde anlık mesaj göndermek kadar kolay yardım ediyor.

Pidgin

çok-protokollü anında mesajlaşma istemcisi aynı anda tüm sohbet hesaplarını kullanmanıza olanak verir. Pidgin bunlarla çalışabilir: AIM, Bonjour, Gadu-Gadu, Google Talk, ICQ, IRC, MSN, Yahoo!, MySpaceIM ve daha fazlası.

Trillian

Tam özellikli, tek çalışıp, farklı modüllerde kullanılabilen AIM, ICQ, MSN, Yahoo Messenger ve IRC konuşma istemcilerini destekler.

Sistem Araçları:

CCleaner

CCleaner ücretsiz bir temizleme, optimizasyon, gizlilik aracıdır. Bu sisteminizden kullanılmayan dosyaları kaldırır, Windows'un hızlı çalışmasını sağlar ve kullanılabilir disk alanını artırır. Aynı zamanda internet geçmişi gibi online aktivitelerinizin artıklarını temizler. Fakat en iyi yanı hazlı olmasıdır; ikincisini çalıştırmaktan daha az zaman almaktadır.

Glary Utilities

Glary Utilities, ücretsiz bir all-in-one programı, bilgisayarınızı korumak,hızlandırmak, hakkından gelmek için sistem araçları ve yardımcı programlarının müthiş bir koleksiyonudur.Son 8 ay için bu uygulama ile kişisel deneyimler, tipik bir kullanıcının gerçekten bu uygulamaya sistemi üzerinde sahip olarak yararlanabileceğini gösterdi. Bu ücretsiz program ile sisteminizi onarıp, optimize edebilir ve sistem performansını artırabilirsiniz ve çalışma kolaylığı daha az deneyimli kullanıcılar için bu yazılımı ideal kılar.

WinPatrol

Hangi programların bilgisayarınıza eklendiğini daha iyi bilmek istiyor musunuz? O zaman WinPatrol size göre bir program. WinPatrol ile sistem tepsinizde, genellikle kötü amaçlı programlar tarafından değiştirilen sistem alanlarını görebilirsiniz. Başlangıç program ve hizmetlerini, çerezleri ve çalışan görevleri görüntüleyebilirsiniz. İhtiyacınız varsa, size WinPatrol işlemleri sona erdirmek, etkinleştirmek, devre dışı bırakmak ve başlatmanızı sağlar. Ek özellikleri WinPatrol'ü güvenlik uygulamaları için çok güçlü bir eklenti yapmaktadır.

Revo Uninstaller

Revo Uninstaller bilgisayarınızdan programlarınızı kaldırmaya yarayan üstün nitelikli bir programdır. Bu ücretsiz program gelişmişliği ve hızıyla önce tarar ve sonra bütün uygulamarı kaldırır. Program kaldırıcı çalıştıktan sonra, genellikle bilgisayarınızda kalan (demin dediğimiz kayıt defteri girdileri) gereksiz ek dosyaları, klasörleri, kayıt defteri anahtarlarını kaldırabilirsiniz. Bu özellik kesin bir artı.

Autoruns

Bu ücretsiz programı herhangi bir başlangıç programının otomatik başlama bölgelerinin en kapsamlı bilgisine sahiptir, bana göre, ve hangi programların sistem yüklenmesi sırasında ve girişlerde çalışacak şekilde konfigüre edildiğini gösterir, ve Windows onları sırayla çalıştırır. Bu programlar birşeyleri başlangıç klasörlere, Çalıştır'a, Kayıt Defteri anahtarlarına ekler. Autoruns programını ek yerleri , explorer kabuk uzantıları, araç çubukları, tarayıcı yardımcı nesneleri de dahil olmak üzere, Winlogon bildirimleri otomatik başlayan hizmetleri ve fazlasını görmek için konfigüre edebilirsiniz. Autoruns Windows ile MSConfig programının oldukça ötesine geçer.

Regseeker

Uzun süredir Windows kullanıyorsanız, kayıt defteriniz daha karışık olabilir, özellikle devamlı yazılım kurup kaldırıyorsanız. Bir çok uygulama, kaldırılırken, arkasında kayıt defteri girişlerini bırakır. Kalıntılarının hepsini kaldırmazlar; bu da sistem yavaşlaması gibi problemlere, sistem kitlenmelerine ya da başlangıçta daha uzun süre yüklenen şişmiş bir kayıt defterine neden olur. Bir tuşla Regseeker bu parçalı dosyaları güvenle kaldırmak için kayıt defterinizi tarar.