• 0 342 317 1951

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bodrum kat ve 2 katlı çalışma alanına  sahip olarak toplam 3500 m2’ lik bir alanda hizmet vermektedir. Bodrum katında 250 KV Regülatör, 250KV Jeneratör ve 200 KV’ lik güç kaynağı bulunmaktadır. Ayrıca farklı bir lokasyondan Jeneratör ile desteklenerek datacenter odası yedekli beslenmektedir.
Birinci katta 48 kişilik pc’lerle donatılmış 4 adet pc laboratuarı bulunmaktadır. Ayrıca 49 kişilik pc’lerle donatılmış ders saatleri dışında öğrencilerin hizmetine sunulmuş bir internet laboratuarımız mevcuttur.
İkinci katta ise 1 adet Network odası bir adet sistem odası, bir adet operatör odası, beş adet ofis ve bir adet 28 kişilik açık ofis,
 1 adet 41 kişilik eğitim sınıfı bulunmaktadır.Eğitim Alanları, Derslikler ve Ofisler

Birinci katımızda bulunan 4 adet laboratuarlarımızda bulunan 200 adet PC ile Enformatik Bölümü tarafından kullanılmakta olup her dönem yaklaşık olarak 2000 öğrenciye hizmet vermektedir.

 Birinci katımızda bulunan 1 adet internet hizmeti veren laboratuarımızda hafta içi 8:00–20:00 hafta sonu 10:00–16:00 saatleri arasında (Pandemi süresi hariç) EDUROAM şifresi alan öğrencilerimize hizmet vermektedir. Her kullanıcı kendine ait Kullanıcı Adı / Şifre ile internete, herhangi bir program kurmaksızın sahip olduğu bilgisayar ve mobil cihazlarından kolaylıkla bağlanabilmektedir.

Bilgisayar Laboratuarlarımız Tıp Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Teknik ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Beden Eğitimi Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu, TMDK bölümlerinin Fortran, C++, Web Programlama, Autocad, SPSS, LibreOffice, vb. dersleri görülmektedir.

Laboratuarlarımız 2013-2014 eğitim-öğretim yılı itibariyle profesyonel ses sistemi ile hizmet vermektedir.