• 0 342 317 1951

Birinci katımızda bulunan 4 adet laboratuarlarımızda bulunan 200 adet PC ile Enformatik Bölümü tarafından kullanılmakta olup her dönem yaklaşık olarak 2000 öğrenciye hizmet vermektedir.

 Birinci katımızda bulunan 1 adet internet hizmeti veren laboratuarımızda pandemi dışında  hafta içi 8:00–20:00 hafta sonu 10:00–16:00 saatleri arasında EDUROAM şifresi alan öğrencilerimize hizmet vermektedir. Her kullanıcı kendine ait Kullanıcı Adı / Şifre ile internete, herhangi bir program kurmaksızın sahip olduğu bilgisayar ve mobil cihazlarından kolaylıkla bağlanabilmektedir.

Bilgisayar Laboratuarlarımız Tıp Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Teknik ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Beden Eğitimi Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu, TMDK bölümlerinin Python,Fortran, C++, Web Programlama, Autocad, SPSS, Office, Nota,  vb. dersleri görülmektedir.

Laboratuarlarımız 2013-2014 eğitim-öğretim yılı itibariyle profesyonel ses sistemi ile hizmet vermektedir. Uzaktan Eğitim için Bilgisayar, Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi, Türk Dili, İngilizce dersi alan yaklaşık 20.000 öğrencinin sınavları belirlenen zamanlarda yapılmaktadır.