Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

En Kullanışlı ve Esnek Şifreleme Programı

e-Posta Yazdır PDF

Secryptor, bilgisayarlar ve bulut depolama alanlarında istenilen dosyaları tek tıkla 256 bit AES standardında şifrelemeyi sağlayan ve de kullanımı oldukça basit olan bir masaüstü ve mobil dosya şifreleme uygulamasıdır. Secryptor, Dropbox ile doğrudan entegre olabiliyor.

 

 

Aralarında Türkçe'nin de (biraz yetersiz çeviriler söz konusu) bulunduğu dört dilde destek Secryptor uygulaması masaüstü ile dizüstü bilgisayarlarda tek tıkla şifrelediğiniz dosyaları e-postalama ya da bulut depolama alanlarına gönderip başka bir cihazda kolayca açabilmenizi sağlıyor. Ayrıca uygulamanıniPad ya da iPhone cihazlarına gönderilen şifreli dosyaları açmak için birmobil uygulama karşılığı da bulunuyor. Mobil cihazlarda şifreli dosyaları görüntülemek için tek yapmanız gereken şifreleme işlemini gerçekleştirirken verilen kodu ve şifreyi kullanmanızdır.

 

Secryptor, kullanımı ve basitliği ile anında dosya şifrelemesi yapıp, şifreli dosyaları ister başka pc/dizüstü cihazlar isternirse de iPad/iPhone mobil cihazlarında açabilmeyi sağlayan çok pratik bir uygulama olarak vazgeçilmeziniz olabilir.

 

Adres: http://www.secryptor.com