Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

Windows'un Bilinmeyenleri - Kullanıcı

e-Posta Yazdır PDF

Windows sorunlarını kaydedin

Windows'ta yaşadığınız bir sorunu bir başkasına anlatmak, her zaman çok kolay bir iş olmayabilir. Bunun için adımlı kayıt aracı psr.exe'yi çalıştırabilirsiniz. Araç, tüm tıklamalarınızı ve pencereleri, bir HTML dosyasına kaydedecektir.

Devamını oku...

Devlerin Açık Kaynak Güvenlik Araçları

e-Posta Yazdır PDF

İnternetin en büyük oyuncuları altyapılarını ve bel bağladıkları önemli sistemlerini gözetlemek ve korumak için kendilerine özel uygulamalar yaparlar. Bu uygulamalardan bazılarını da belli bir olgunluk seviyesine ulaştığında ve daha da gelişmesi için açık kaynak olarak herkeisn istifadesine sunarlar. Biz de sizin için Google, Facebook, Twitter ve AOL gibi internetin büyük oyuncularının kullandığı 11 açık kaynak güvenlik aracını bir araya getirdik.

 

Netflix tarafından Amazon web servislerinin yapılandırmaları için bir izleme ve güvenlik analizi aracıdır. Araç başta AWS bileşenleri olmak üzere hedef sistemlerde değişiklik takibi yönetimi ve güvenlik izlemesi yaparak etkin bir monitoring sağlamaktadır. Detaylar için tıklayınız.

Devamını oku...

Devletlerin Kötücül Yazılımlarını Tespit Edin

e-Posta Yazdır PDF

Detekt, devletler, uluslararası suç şebekeleri ve istihbarat örgütlerinin dünya üzerindeki hedeflerin bilgisayarındaki hareketleri takip için kullandıkları özel gözetim ve casusluk amaçlı malware'leri tespit etmek için geliştirilmiş bir malware tespit aracıdır.

 

Açık-kaynak bir yazılım olan Detekt, oldukça gelişmiş yöntemlerle yazılarak hedeflerin dikkatinden kaçırılacak biçimde spesifik kötücül yazılımları Windows işletim sistemli bilgisayarlarda tespit etmeye çalışıyor. EFF'nin desteğiyle geliştirilen Detekt'i indirip kurmaya gerek kalmadan doğrudan çalıştırabiliyorsunuz.

 

Devamını oku...

Sayfa 5 / 63